| Halmache_Mircea_1999 a întrebat:

Ieri am instalat un program, arata suspect. Dar eu prost ce am fost l-am deschis. Arata ca un client de Steam unde te loghezi si iti pui parola. Am pus parola si numele si am dat login si nu s-a intamplat nimic. Nu mi-am pierdut contul ca am Steam Guard pe telefon.
Dar nu imi mai merge Steam-ul nici client-ul nici site-ul, adica cand intru pe site imi zice:
Acest site nu poate fi accesat
store.steampowered.com a refuzat conexiunea.
Încearcă:

să verifici conexiunea;
să verifici proxy-ul și firewallul;
ERR_CONNECTION_REFUSED

La gmail tot la fel.

Am incercat sa-mi resetez PC-ul, dar imi da o eroare de tipul asta:
https://www.easeus.com/......our-pc.png

La problema cu resetare am incercat:
Dezactivarea si activarea reagentc
Folder nou in C "Win-Recovery" cu INSTALL.WIM

Ofer funda daca ma puteti ajuta la problema cu resetare / steam.

Va multumesc!

1 răspuns:
| TrustMeIKnow a răspuns:

Nu stiu ce ai cautat si ce ai descarcat dar amiteste-ti ca APROAPE NIMENI NU O SA VINA LA TINE CU UN SOFTWARE MAGIC CARE SA ITI ADAUGE $ SAU JOCURI PE STEAM.
Acum sper ca ai resetat parola la steam, poate si email sa nu faca cu mesaje la support ca ar fi contul lor sau altceva si poti pierde contul fiindca cei de la suport iti pot reseta email + parola daca stii cum sa vorbesti.

Dupa ce ai rezolvat cu steam sa stii ca esti curat, baga un windows nou, curat si sterge de tot partitiile, nu stiu ce ai luat presupun ca era un simplu keylogger facut in.NET sau ceva similar, trimite-mi aici link cu ce ai descarcat sa iti spun cat de grava e situatia.