| MarianF001 a întrebat:

De ce nu imi mai ruleaza minecraftul? Imi apare logo-ul cu MINECRAFT si apoi nu imi mai intra in joc! Inainte imi mergea perfect!

2 răspunsuri:
| Alex20000000 a răspuns:

Daca ai descarcat jocul gratis de pe un site ca vshare si ai actualizat software-ul e posibil sa fi fost descoperit si blocat jocul.
Mie mi s-a intamplat chiar daca am platit pentru el si am reusit sa repar problema in felul urmator:
1. Salveaza tot ce ai pe telefon/ tableta/ iPod pe cloud sau in computer
2. Reseteaza telefonul
3. Fa un back-up
Totul ar trebui sa ramana la fel, la toate aplicatiile. Mentionez ca am folosit metoda numai pe device-uri Apple si nu stiu cum functioneaza pe altele.
Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| MarianF001 explică (pentru Alex20000000):

Eu unul il am pe computer, si jucam pe un site cu varumiu. acum nu stiu cred ca solutia ar fi sa fac windows-ul