| Anonim89237 a întrebat:

Salut, de curand am achizitionat un pc cu un Ryzen 3 2200g si un cooler after stock pentru acesta, temperatura variaza de la 40 la 60 aceasta stand in mare parte la 50.
Este normala pentru un procesor de genul cu un cooler aftermarket?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este total normal. Uite aici o lista cu temperaturilor a mai multor procesoare : http://www.buildcomputers.net/cpu-temperature.html

| Al3x998 a răspuns:

Este o temperatura foarte buna. Coolerele de pe ryzen sunt foarte bune.