| DonMoldo a întrebat:

La ce temperatura trebuie sa fie un procesor si o placa video am un gtx 1050 ti imi duce in jocuri pana la 65 70 chiar 75 cand este foarte stresat si un procesor ryzen 3 3200g cu cooler stock imi ajunge la 70 75

2 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

M-am uiatat putin pe google si cica cam 85 grade e maximul la placa video, moment in care incepe sa ii scada performanta pentru a sa raci mai usor si 95 la procesor. Tu esti cu 10-20 grade sub aceste nivele deci functioneaza normal.

| 4ndr33y a răspuns:

Pentru placa video e ok, sa verifici la vara, oricum are protectie termica, probabil ar fi si mai rece dar nu foloseste coolerele la max. Foloseste HWMonitor, iti spune daca are coolerele la maxim.
In schimb pentru Ryzen 3 mi se pare foare mult, mie nu imi trece de 50 C in sarcina cu cooler stock pe MSI A320M.