| virusulfemeilor a întrebat:

de curand mi-am achizitionat un laptop Asus,procesor Intel core i5, placa video nVIDIA geforce 610m 2 gb, 6 gb ddr 3.surpriza care e? am vrut sa joc pes 2013 si placa video nu are shared pixel 3.0.ce pot face in cazulasta? va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Ceva de genul acesta: http://cdn.overclock.net/f/fa/fac712f1_IMG_11191.jpeg
vezi daca gasesti ceva cu VGA si daca apare on board incearca sa pui PCI-Express.

9 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Nu ai instalat driverele de la placa video, de aia nu poate folosi pixel shader pentru pes, probabil credeai ca vine deja cu ele instalate.

| virusulfemeilor explică (pentru Zangetsu):

Am reusit intr-un final sa o instalez si nu imi mai cere PS 3.0 si pot intra in pes dar cand da sa inceapa meciul ma scoate afara.tin sa mentionez ca la specificatiile jocului in setari imi spune la placa video(unable) si la VRAM(64 unable).nu stiu ce sa mai fac....sa nu fie driverele bune?

| Zangetsu a răspuns (pentru virusulfemeilor):

De unde ai luat driverele? cel mai bine e sa le iei de pe site-ul oficial. http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

| virusulfemeilor explică (pentru Zangetsu):

De pe site-ul oficial am luat driverul pentru placa video si ultima versiune chiar.ma gandesc ca poate nu e asa perfomanta placa video si ma chinui degeaba ca alta explicatie nu am.

| virusulfemeilor explică (pentru Zangetsu):

De pe site-ul oficial am luat driverul pentru placa video chiar ultima versiune si degeaba.ma gandesc ca poate nu e asa perfomanta placa video ca alta explicatie nu am.

| Zangetsu a răspuns (pentru virusulfemeilor):

Sunt sigur ca placa ta video poate rula jocuri cel putin la setari low. verifica in bios daca cumva placa video integrata este activa in loc de cea dedicata.

| virusulfemeilor explică (pentru Zangetsu):

Daca ai putea sa imi spui exact unde as putea umbla in bios ca sa nu umblu pe acolo si sa schimb altceva ti-as fi foarte recunoscator.mersi

| virusulfemeilor explică (pentru Zangetsu):

Am reusit intr-un final sa rezolv.am intrat in bios cum mi-ai spus tu si am facut cateva modificari pe acolo si mi-a mers.ms

| Zangetsu a răspuns (pentru virusulfemeilor):

Ceva de genul acesta: http://cdn.overclock.net/f/fa/fac712f1_IMG_11191.jpeg
vezi daca gasesti ceva cu VGA si daca apare on board incearca sa pui PCI-Express.

| KodrutZ a răspuns:

Pixel Shader vroiai sa zici... si sa stii ca 610M-ul are PS 5.0, deci nu e problema cu asta.