| Mariciu a întrebat:

Deci am un laptop bun i7-7700HQ,1050ti, jocuri gen Rainbow Six Siege imi ruleaza pe ultra 60+ fps.Dar jocuri mai slabe gen Far Cry 3 si CS:GO nu merg deloc bine sad. Are cineva vreo idee?

3 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Porneste executabilul de la joc cu click dreapta si cauta optiunea de genul "Run with video card" si sa alegi tu exact pe ce placa video sa il execute. In mod normal ar trebui sa detecteze singur ca e un joc si sa il duca pe placa video mai puternica, dar mai sunt si bug-uri pe lumea aceasta.

Daca nu gasesti pe click dreapta optiunea de genul "Run with video card", mergi pe site la NVIDIA si ia-ti driverele la zi pentru placa video.

| Florin_Razvan_1995_6GlP a răspuns:

Cel mai probabil, PC-ul tau fiind unul foarte bun, jocul detecteaza asta, iar integrata de la i7 ruleaza destul de ok CS:GO, asa ca jocul foloseste integrata. Pentru a trece de pe integrata pe dedicata trebuie sa: Intri in BIOS(dai restart la PC/Laptop in cazul tau iar apoi apesi F2 sau Delete/alta tasta care apare pe ecranul de pornire), ajuns in BIOS trebuia sa ai Graphics, iar de acolo setezi sa-ti ruleze placa video dorita, o alta posibilitate ar fi ca sa nu ai cea mai recenta versiune de BIOS, dar avand in vedere ca R6S iti merge nu cred ca aceasta problema este, sper ca te-am ajutat. O zi faina!

| MRjercan77 a răspuns:

Poate nu suporta jocu sistemu tau o fi prea avansat... far cry 3 nu stiu ce sa zic mi se pare ca nu e prea bine optimizat dar la cs:go ar trebui sa mearga