| danielleinad00 a întrebat:

Deci inainte aveam un monitor dell rezolutia max 1024x768 si acum a achizitionat un alt monitor LG rezolutia max 1280x1024 si am o problema in unele jocuri grafica e foarte ciudata si merg sacadat,desi am placa destul de buna Nvidia GeForce 210(512mb).Si nu inteleg oare care e problema,cand aveam monitorul del vechi era totul ok,acum cu asta nu stiu ce sa zic,lamuritima si pe mine.

PS:Monitorul vechi era "cutie"iar cel nou e plat LCD.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

GeForce 210 e o mizerie. Asta e problema.

17 răspunsuri:
| SGFlorinel a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, e ciudat... jocuri cu pc, informatii, cerinte de sistem http://www.games-hd.com/

| danielleinad00 explică (pentru KodrutZ):

@KodrutZ da-mi niste nume de placi video destul de bune pana in 3 mil de un 1Gb, Desigur nVidia.

| victoras2002 a răspuns:

Regleaza rezolutia.

| AaNdYy a răspuns:

Eu zic ca nu are legatura cu monitorul.
Totul este de la componentele PC-ului: (Placa de baza,procesor, rami, placa video, etc.)

Bafta!

| KodrutZ a răspuns (pentru danielleinad00):

Nu exista asa ceva, si nu exista "desigur nVidia". Mai bine zi ce procesor/monitor ai. 1GB ala e fix marketing. Eu am un HD 4770 din 2009, cu 512 MB de memorie, si sterge pe jos cu orice placa "pina in 3 mil de 1GB".

| KodrutZ a răspuns (pentru KodrutZ):

Oh, monitor ai zis, 1280X1024 sa inteleg ca e rezolutia nativa, da? (cel mai bine zi exact ce model ai) Ramine de vazut ce sursa/procesor ai, si putem sa ne gindim la o recomandare.

| danielleinad00 explică (pentru KodrutZ):

Monitorul nou e LG L1718s

| KodrutZ a răspuns (pentru danielleinad00):

Iar procesorul/sursa?

| danielleinad00 explică (pentru KodrutZ):

Procesor:Intel(R) Pentium(R) D CPU 2. 80GHz(2 CPUs),~2. 8GHz
Sursa:nu stiu cum sa o aflu, ca daca deschid unitatea nu ma pricep, daca stii tu vreun program sa-mi arate...

| KodrutZ a răspuns (pentru danielleinad00):

OK, nu e cazul, 99% sanse sa ai o pocnitoare.
Asta e cea mai putin penibila placa video noua sub 4 milioane - http://www.emag.ro/......70-MD1GD5.
Pina in 3 nu ai ce cumpara nou, insa SH poti gasi o gramada de chestii interesante...

| danielleinad00 explică (pentru KodrutZ):

Tu ce placa video mi-ai recomanda sa-mi cumpar pe parcurs pana in 5 mil?(preferabil nVidia), si oare sa mai adaug rami ca am 2GB?

| danielleinad00 explică (pentru KodrutZ):

Tu ce placa video mi-ai recomanda sa-mi cumpar pe parcurs pana in 5 mil?(preferabil nVidia), si oare sa mai adaug rami ca am 2GB? si as vrea un id de messenger daca se poate ca poate o sa mai am probleme si o sa apelez la tine.

| KodrutZ a răspuns (pentru danielleinad00):

Ti-am raspuns mai sus, 6670. Lasa-i pe nVIDIA, ca in gama asta de pret e preferabil ATI. Lasa 2 GB, jocurile optimizate ca lumea merg beton cu 2 - eu de exemplu joc Mass Effect 3 fluent, asta cu 2 GB, procesor similar cu al tau (Athlon X2 4000+@2. 1GHz) si video HD 4770/512MB GDDR5.

| KodrutZ a răspuns (pentru KodrutZ):

Rezolutia mea e 1280X1024, scuze ca nu am precizat asta.

| danielleinad00 explică (pentru KodrutZ):

Un id de messenger poate mai vorbim?

| KodrutZ a răspuns (pentru danielleinad00):

Da tu unul, eu nu-l fac public de regula.

| danielleinad00 explică (pentru KodrutZ):

Danut_1000@yahoo.com