| DuoMaster a întrebat:

Salut.Din greseala am deschis un fisier cu notepat si acum mi se deschid toate fisierele cu notepad si nu stiu ce sa fac.Va rog sa ma ajutati.Dau fundita.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca stii cu ce trebuie sa se deschida dai click dreapta pe fisier, properties, General, si la Opens With dai change si apoi se ti se vor propune niste programe cu care sa deschizi fisierul. Daca nu este nici unul cel cautat dai "browse" si se va deschide Program Files unde cauti cu ce vrei sa deschizi acel fisier. Intri in folderul programului respectiv si gasesti fisierul cu acelasi nume care are terminatia "exe". Apesi pe el si gata. Apoi salvezi.