| DjSony a întrebat:

este ceva ciudat. nu sunt expert in pc-uri dar. mai stiu cate ceva. deci pe pc-u meu am instalat si jocul Dishonored si LA Noire, amandoua cer la minimum requirements: Procesor AMD 4800+ (eu am 4600+) numai ca, dishonored imi merge perfect iar la noire imi merge sacadat. si nu pot sa inteleg de ce, la categoria RAMI, dishonored cere 3 gb minimum iar la noire 2 gb, eu am 2 gb. deci nu pot sa inteleg de la ce poate sa fie, va rog daca stiti cum sa ma ajutati happy Multumesc

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Placa video, DOOOH!

| DjSony explică (pentru KodrutZ):

Placa mea video este ATi HD 4650 1GB/128 BITI, sigur nu este de la placa. nu imi merge in reluare, imi merge sacadat, e de le procesor sau ram.

| KodrutZ a răspuns (pentru DjSony):

Haha, asta crezi tu. 4650 e o placa slaba in anul de gratie 2012. Eu am un 4770 si ma salveaza procesorul in jocurile noi de multe ori. La ce rezolutie joci? LA Noire stiu ca avea probleme de optimizare, iar 4600+ e EXTREM de slab pentru jocurile noi (nu vorbesc din auzite, am avut si eu un 4000+ pe care il overclockam pina pe la 4800+ si cind am trecut la i3 2120, pastrind aceeasi placa video, am avut fps cel putin dublu la detalii mai bune in cam orice joc).