| Alexyousef a întrebat:

Salut, Eu am un laptop cu 8gb ram procesor i7 cu 8 nuclee de 2.7 ghz si o placa nVIDIA geforce gtx 950m 4gb, si am instalat jocul Dying Light, dar am observat ca merge in 30 frameuri doar pe low deoarece are alocat doar 1 gb ram cum ai dau mai mult, aceasta este o eroare de sistem pentru ca prietenului meu ai aloca 4gb la joc

2 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Poate este selectat planul de economisire a energiei si din cauza asta poate e folosita doar placa video integrata in procesor. In mod normal ar trebui sa mearga bine conform testelor de aici http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-950M.138026.0.html

| CPAElites a răspuns:

Ce i7 cu 8 nuclee visezi?
poate 4 fizice si 4 virtuale.