| catalin542000 a întrebat:

Salut. Filmez cu obs ul în full hd 60fps cu nvec la 50000bitrate și parca calitatea clipului lasa de dorit, cel puțin când pe clip este lumina se vede ok dar când într-un joc sa zic se face întuneric, începe parca sa se creeze asa ca niște pătrate măricele care parca se desprind din clip cam ca și când ai avea sa zicem v sinc off nu știu exact cum sa ma exprim.

Am aflat faptul ca Youtube maxim accepta 15000bitrate și ca tot ce este peste 15000bitrate îl reprofilează Youtube pe clip și îl readuce la 15000bitrate care cică ar putea reduce din calitatea clipului.

Ma gândesc ca dacă as filma cu 15000bitrate oare s-ar vedea mai bine pe Youtube fata de 50000bitrate?

Menționez ca pe pc clipul tot asa parca lasa de dorit la capitolul calitate, deci nu numai după ce îl pun pe Youtube ci și pe pc!

Eventual nu știu, recomandați-mi niște setări bune pentru obs fără sa va gândiți la vreo restricție ceva pentru ca am un pc extra potent și știu asta, dar setările obs deși am încercat ceva combinații, nu știu, totuși ma omoară.

Nu stiu adica cum de la alți youtuberi se poate vedea clar efectiv clipul ca și când ar fi clipul pentru pc și nu pentru Youtube, ca să nu mai zic ca obs ul înregistrează în 60fps, alți youtuberi printre care și eu, avem monitoare de 144hz iar de filmat filmez în 144hz. Diferenta dintre mine și alți youtuberi este ca alții youtuberi se joaca în 144hz în timp ce înregistrează cu obs la 60fps și nu au nici un fel de framerate pe când eu fac același lucru și ocazional se vede ca am mici rupturi framerateuri, exact senzația ca și când ai avea v sinc off (asta pe obs se vede la previzualizare și în clipul final) ca jocul pe pc se vede și merge de mai mare dragul de sta mata-n coada vorba aia, ei fix asa as vrea sa fie și pe Youtube sau mai bine spus, în filmare.