| Octy_Octy_1995 a întrebat:

Salut, filmez de ceva timp pentru Youtube, si postez video-uri, dar am o problema cu calitatea lor. Calitatea video-ului original este buna, dar dupa ce-l uploadez pe Youtube, imi scade foarte urat calitatea si se vede incetosat, oricum imi strica calitatea si nu e ok. Filmez in rezolutie 1080p/60fps si il exportez in H.264, si tot se vede prost. Daca stiti voi un codec care sa pastreze calitatea video exact cum e filmata, ma puteti ajuta. Multumesc.

P.S. Pentru filmare folosesc ShadowPlay de la NVIDIA si pentru editare folosesc Adobe Premiere Pro CS6.

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Daca se vede incetosat, e din filmare. Mentine pentru inceput rezolutia, dar scade fps la 30. Foloseste ori H264 ori MPEG-4. Nu baga barele negre (sus-jos).
(letterbox). Si foloseste si tu alte editoare video, mult mai simple si la fel de bune, nu direct Premiere.