| Nyke_Danutzu_1997 a întrebat:

Salut frati TPU! Am o intrebare merge gta v pe un pc de genul asta:
Intel Core i7 870 (quad core)
8 GB Ram
Placa video Asus GeForce GT 730 2GD3 2GB DDR3 128bit

3 răspunsuri:
| KeNNT3D a răspuns:

Salut, eu zic ca va merge si pe medium fara probleme, parerea mea, dar cred can placa video e doar geForce fara Asus.

| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Placa video te trage in jos. Un gtx 560ti ar fi mai potrivit pentru ramii si procesorul ala. Sau un GTX 650ti, HD 5870, placi video din aceeasi generatie ca si procesorul dar cu performante inca bune.

| andreispeed250 a răspuns:

Iti merge in low.Placa video trage sistemul in jos.Ti as recomanda o placa video mai buna cum ar fi:Nvidia geforce gtx 750 OC sau amd radeon r7 260x care au un pret bun de aprox 600 lei.