| MrJoker30 a întrebat:

Salut fratilor... stie cineva unde pot invata limbajul de programare Pawn si de unde au invatat scripterii ca Shad0w, Bobo etc., ca nu cred ca se preda pe la facultati, licee cum sa faci un server de sa:mp laughing)) As fi curios pentru ca vreau sa incerc si eu cu un server, am auzit ca pawn are elemente imprumutate din alte limbaje de programare.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Puteai sa incepi cu un simplu search pe google... da na greu, ma intreb cum ai sa te descurci cu programatul in conditiile astea

https://www.google.nl/......ps?/search