| Wrufloukel a întrebat:

Vreau să învăț limbajul de programare cc++? Este greu de invățat? Știe cineva care ar fi pași de urmat pentru a invăța mai ușor și mai repede? Cărți de la bibliotecă? Ce imi recomandați? Eu pe moment am început cu programul de bază Dev-Cpp 5.4.0! Mulțumesc anticipat pentru răspuns!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=DPjoEKvf_x0

Videotutorial ROMANA! Recomand asa ceva pe langa modelul bizar al diavolului tazmanian de mai sus! Crede-ma ca-ti va placea mai mult! Mult mai eficient.

N-are vreo importanta mare ca fata aia foloseste CodeBlocks. Poti sa folosesti si Visual C++. Astea-s doar IDE-uri. Vei intelege mai bine si ce inseamna asta urmarind acel videotutorial foarte bine facut.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai incepi cu inceputul

lucru pe biti
scheme logice
algoritmi de baza
structuri de date
pseudocod
abia apoi te arunci la un limbaj de programare si iti recomand

http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/

| nykolll3 a răspuns:

Este foarte greu daca nu ai bazele din liceu cel putin happy acum depinde la ce nivel esti

| Wrufloukel explică (pentru nykolll3):

Care sunt bazele din liceu?

| suntserios a răspuns (pentru Wrufloukel):

Ale care ti le am scris eu.

scheme logice
algoritmii de baza
structurile de date si structurile de control
peseudocodul
si lucru pe biti daca vrei sa fii riguros

| nykolll3 a răspuns:

Eu iti recomand o carte happy tutoriale exista multe dar cel mai bine incepi cu aceasta carte "Totul despre c si c++ de kris jamsa si lars kland...aceasta carte este BIBLIA daca vrei sa inveti ceva dupa poti continua cu ce vrei tu dar din nou iti recomand cartea lui bjarne stroustrup the c++ programming language happy ambele le gasesti in format pdf...un sfat atunci cand in orice carte iti da un exemplu de cod scrie'l in visual si vezi ce si cum numai asa o sa inveti happy bafta