| AlexandarAlx a întrebat:

Salut stie cineva un site de unde pot invata limbajul de programare "pawn"? Dau funda

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Incepe cu C ca este la baza lui pawn. Pe urma vei gasi destule tutoriale si de pawn. trebuie doar sa cauti. Ia uite ce am gasit eu la o simpla cautare pe google

https://wiki.alliedmods.net/Pawn_tutorial

| RocKzZ a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Pawn_%28scripting_language%29 Iti ia ceva timp pana inveti dar incet incet o sa mearga. Eu asa mi-am facut un server de samp de la 0. Succes! Funda? ^^