| AntiHero a întrebat:

Salut, ieri tocmai ce mi-am pus Windows 7 pe 64bit, iar procesorul e tot 100%. Am un pc destul de vechi ( procesor amd sempron 1.81 Ghz 3200+, 1.5Gb ram si o placa video sapphire r7 260x 1GB). Procesul care tine "treaz" procesorul tot timpul e amdacpusrsvc.exe. Intrebarea mea este: acest proces e de la placa video pentru ca e prea mare si ar trebui sa o schimb cu cea veche (geforce 7300 gs de 256 mb :/ ) macar sa mearga cat de cat pana mai strang niste bani pentru un fx si niste rami? Daca as schimba Windowsul de pe 64 bit pe 32 ar merge mai decent, sau trebuie sa inchid procesul?
PS: placa video nu e compatibila cu Windows xp, as fi ramas la el. (stiu old, but gold)

1 răspuns:
| MagicOneT a răspuns:

Clar, trebuie sa-l pui pe 32 de biti... Pentru 64 trebuie sa ai un sistem cat decat decent, macar un i3 si 2 gb ram.