| Blazosaur a întrebat:

Salut imi da si mie cineva niste indicatii sau un film in care sa vad cum pot crea un client de metin2 cap coada si sa poate si altii si sa se conecteze? Sau daca cineva doreste sa colaboram la crearea unui server de metin, va rog nu lasa-ti linkuri pentru filme doar asa ca sa scrieti mesaj, lasa-ti mesaj doar daca stiti bine ce ziceti si ati incercat si voi!

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Un lucru iti zic nu o sa gasesti niciun video sau filmare cap coada iar programele difera ca se fac update la ele de asta.
Nimeni nu o sa faca un video cum se face un server de Metin2 cap coada decat prima partea a doua a treia si sunt diferite din ce cauza astea cand sau facut tutorialele sunt din 2010-2011 si de atunci pana acum sau facut putine tutoriale.
Si mai mult s-au bagat upgrade la noile programe.
Dece am zis sa las ID de mes daca vreai eu te puteam ajuta cu servarul?
Ori dadeai un PM privat daca nu vreai sa ai publicat Id de mes.

6 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Dar tu ai Programe de dezarhivare si implachetare Metin2?
PS:Chiar daca ai un Extractor macar sa il ai pe cel bun nu sa fie FR sau Helper simplu.
Dece pentru ca nu poti sa modifici fiecare fisier! Cum asa acele doua programe nici unul nu poati modifica fiecare fisier.

https://www.youtube.com/......tps?/watch

| Blazosaur explică (pentru Mihail2020):

M-am referit nu la faptul de a schimba poza de fundal la metin ma refer la faptul
ca vreau din clienul chinezesc sau oricare altul sa fac eu metin-ul meu, a refer la partea in care editez in virtualbox si alea alea nu le inteleg pentru ca am reusit sa fac un client dar ma pot loga doar eu si nu l-am facut cu virtual box ci doar in virtual pc am lucrat si la partea aia cu inpachetaru si cu fisierele root, dar la orice film ma uit is alte programe si alte chestii si nu inteleg

| Mihail2020 a răspuns:

Vezi cum sa editez unul de la 0.
Extractor de fisiere sunt multe dar putine sunt cele care vrei sa editez tot clientul.
Am si eu Extractor pot edita orice client.
Dar la tine trebuie sa modific root pentru editare IP.
Iar locale_ro se foloseste pentru fundal daca vrei sa il schimbi.

Ca sa impachetezi fisierele root.
Start=Run=cmd
Si scrii asa.
cd C:\pack
Trebuie sa apara ceva de genu dupa ce a aparut scrii:
m2 root_ex.xml
Si le-ai inpachetat merge numai la root la celelate nu merg.
Degeaba iti dadeam un link cu extractor de fisiere (si puteai sa le dezarhivezi si impachetezi) ca trebuia sa dai un mesaj la suport si aia iti da un extractor.

| Mihail2020 a răspuns:

Daca vrei un extractor til pot da pe mess dar trebuie sa iti stiu ID?

| Blazosaur explică (pentru Mihail2020):

Nu vreau extractor ca de ala am si eu vreau un film cum de la un client de metin simplu si programele cum sunt hamachi virtual box extractor virtual pc navicat fileziila ajung sa am privatul meu si conectat la server cu site cu tot ca pe net nu gasesc filme complete si difera cam la toate programele

| Blazosaur explică (pentru Mihail2020):

Salut poti face terog un film in care sa faci un metin cap coada terog si sa pui si fisierele ca in 30 min il faci

| Mihail2020 a răspuns (pentru Blazosaur):

Un lucru iti zic nu o sa gasesti niciun video sau filmare cap coada iar programele difera ca se fac update la ele de asta.
Nimeni nu o sa faca un video cum se face un server de Metin2 cap coada decat prima partea a doua a treia si sunt diferite din ce cauza astea cand sau facut tutorialele sunt din 2010-2011 si de atunci pana acum sau facut putine tutoriale.
Si mai mult s-au bagat upgrade la noile programe.
Dece am zis sa las ID de mes daca vreai eu te puteam ajuta cu servarul?
Ori dadeai un PM privat daca nu vreai sa ai publicat Id de mes.