| SlenderMan1403 a întrebat:

Imi puteti spune daca placa video R9 270X 2 GB va mai duce jocurile din 2016, eventual si 2017 pe 1080p? Nu ma intereseaza setarile, rezolutia sa fie doar 1080p.

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Ciudata intrebare, daca iti zice cineva ca nu, ce ai face? Da o sa mearga zic eu pana in 2020 si peste. M-am jucat jocuri din 2015 pe o placa video de prin 2010

| SlenderMan1403 explică (pentru EnvyU):

Daca mi-ar fi spus ca nu, m-as fi apucat sa-mi strang bani pentru un 980ti xD

| EnvyU a răspuns (pentru SlenderMan1403):

Haha, nu merita sa iei inca 980ti. In locul tau m-as gandi sa strang bani pentru procesor pentru ca din ce in ce mai multe jocuri au nevoie si de procesoare puternice, un i5 haswell puternic overclockabil zic eu ca ar face o treaba excelenta, iar placa video sa o schimbi cand vezi ca nu mai poti juca la high. Apropo nu lua in comparatie witcher 3, jocu ala este extrem de detaliat cu multe cacaturi smechere care multe jocuri nu se incumeta sa le foloseasca pentru ca isi pierd multi cumparatori. Stiai ca cica au facut downgrade visual doar ca sa mearga pe console? In fine nu conteaza happy esti ok cu placa video, daca ai si un procesor pe masura atunci nu vei avea probleme mult timp.