| Edwards113 a întrebat:

Mi-am descarcat GTA IV si PC-ul meu nu poate rula cu toate setarile de grafica la High. Asa ca le-am dat la low, si rezolutia mai mica decat cea normala. Dupa ce am salvat aceste setari, in partea dreapta imi scria "Affects GPU and CPU performance". Dar eu am ignorat acest avertisment si am inceput sa joc. Insa de cateva zile au inceput sa imi mearga putin scadat videoclipurile de pe youtube la 1080p. Inainte de GTA IV imi mergeau videoclipurile pe YouTube la 1080p perfect. Insa intrebarea mea este urmatoarea: Credeti ca este posibil sa fi afectat performanta placii video? Daca da, imi puteti spune ce as putea sa fac in legatura cu asta, va rog?

4 răspunsuri:
| CezarAjutorul a răspuns:

Poate ai un virus, uita-te in task manager. Daca la CPU ti se foloseste 100% e clar o problema si o sa tii se miste in lag

| Epigon a răspuns:

Vezi sa nu tii si anumite aplicatii deschise in timp ce-ti rulezi videoclipurile. O placa video care presupun ca e PCI nu cedeaza asa dintr-o data, doar pentru ca ai fortat-o un pic pe un joc; nu mai vorbesc de procesor. E foarte posibil ca jocul sa nu fie neaparat problema.
Ce aplicatie iti afisa respectivul mesaj?

| Edwards113 explică (pentru Epigon):

Pai acel mesaj era afisat in GTA IV la Graphics. Era la nivelul setarilor grafice din GTA IV doar ca in partea dreapta a ecranului.

| Edwards113 explică (pentru Edwards113):

Si PC-ul meu are
-2. 80GHz Dual-Core
-2048 Mb RAM DDR3
-Placa video: nVidia GT 610 1Gb