| xRaduC a întrebat:

Îmi puteți trimite o listă cu niște jocuri mai "vechiuţe" din acelea în care te puteai juca doar din fereastră și erau multe dar mici ca spațiu de stocare, care să nu fi fost online, gen de prin 1990-2003 (cam așa aș prefera)? Caut un joc de foarte multă vreme, și m-am gândit că poate prin recomandări e posibil să-l găsesc.

5 răspunsuri:
| Irinelp a răspuns:

Salut intra pe gametop.com

| xRaduC explică (pentru Irinelp):

Scuze, nu e ceea ce caut. Caut sa fie vechi, adica de alea care sa se fi jucat pe Windows XP/98 si sa fi fost si pe ferestre, dar nu online...

| Irinelp a răspuns (pentru xRaduC):

Jocurile de pe gametop.com sunt pentru a le descarca gratuit pe pc.

| xRaduC explică (pentru Irinelp):

Da, am văzut... Dar nu e chiar ceea ce căutam eu. Nu știu dacă știi, dar după 2000 am prins obiceiul de a sta cu jocuri doar de acest tip, foarte multe la număr. Singurul de pe acel site care m-ar fi interesat este jocul acela cu fermă și cu mașini aparent. Eu mă uit după ceva în genul https://www.google.ro/......ps?/search Jocuri din aceeași perioada a căror nume îl cunosc și care mi-au plăcut sunt Jazz Jackrabbit 2 și Bonkheads. Cam de genul caut. Mulțumesc totuși că ai încercat...

| xRaduC explică (pentru Irinelp):

Tocmai am găsit un alt joc, similar cu cel pe care îl caut de mult! Se numește Zeek the Geek