| dustyzzz99 a întrebat:

in league of legend imi doresc un champ. bun si nu stiu cine e mai bun intre Irelia, Nocturne, Yasuo, Aatrox, Leblanc si Ahri spuneti cine e mai bun si de ce e mai bun.

2 răspunsuri:
| razvyaga a răspuns:

Fiecare e bun in felul lui. LeBlanc si Ahri sunt Ap(ability power) in timp ce restul sunt AD(attack damage). Daca vrei sa cari sau sa incerci sa cari un meci te sfatuiesc irelia sau yasuo. Aatrox e bun ca si tank, nocturne e bun initiator, iar LB si Ahri sunt bune doar la magic dmg, ele doar stau in spate si dau cu skill.

| dustyzzz99 explică:

Dar intre Diana hecarim si yasuo?