| gIiiIolil a întrebat:

Salut, In legatura cu jocul Mount and Blade with Fire and Sword, voiam sa va intreb daca trebuie sa ai o relatie buna cu o natiune ( Polonia de ex.) Casa poti recruta oameni din acea natiune, stiti ca atunci cand intrii in oras ai mai multe optiuni unde sa te duci(Market, Lord's Hall, Taver etc. ), prinrte care si Town Center, ei bine, acolo mie imi aparea pe o salvare mai veche pe care am sters-o, Recruit sau ceva de genu, dar acum am inceput un nou joc si sunt in Polotosk, si nu imi arata Recruit, plz help, FUNDA! happy

Răspuns Câştigător
| PiatrăAscuțită a răspuns:

Eu joc doar cu cheaturi de bani, ca in rest, daca trisezi cu alte cheaturi nu te mai bate nimeni si nu vezi adevaratul farmec al jocului, eu am toata seria de M & B, si ma joc Warband si Fire and Sword

22 răspunsuri:
| PiatrăAscuțită a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema, intai trebuie ca acel oras sa aiba angajat un Comander, daca tu esti lordul orasului vorbesti cu Mayorul si poti sa angajezi un comander! Bafta

| gIiiIolil explică (pentru PiatrăAscuțită):

Da, stiam ca daca eu sunt lordul orasului pot face asta, dar pe acea salvare, primi oara cand am intrat in Polotosk aveam 12 relatie cu orasul si avea commander

| PiatrăAscuțită a răspuns (pentru gIiiIolil):

Eu in momentul actual sunt vasal al Polish Commonwealth, armata mea numara 175 de oameni, si am 1 oras si 3 sau 4 sate, dar sa stii ca m-am chinuit mult sa ajung aiciwinking

| PiatrăAscuțită a răspuns:

Daca nu iti dau eu parola pentru bani, intri la Configure, dai la Game si apesi pe Enable Cheats:
Ctrl + X in Inventar= 1000 de taleri in plus
Apesi asta pana te plictisesti, apoi cauti un mercenary camp si iti recrutezi cati oameni vrei, dar ai grija sa le schimbi armurawinking, bafta! FUNDA?

| gIiiIolil explică (pentru PiatrăAscuțită):

Stiu si eu de cheaturi, da vreau sa joc corect straight face oricum, nu mai joc M&B Fire and swod, joc M&B Warband happy

| gIiiIolil explică (pentru PiatrăAscuțită):

Ca tot vorbim de cheaturi, sti cum imi pot mari renownul si onoarea? In warband.

| PiatrăAscuțită a răspuns (pentru gIiiIolil):

Onoarea ti-o maresti eliberand lorzi pe care ii ai prizonieri atunci cand iti ofera bani in schimbul lor,renown inseamna grad, pe asta il maresti cucerind orase, castele straine, sau batand lorzi cu care esti in razboi, sper ca te-am ajutat

| gIiiIolil explică (pentru PiatrăAscuțită):

Aaa ce tampenie, am primit mail ca mi-ai raspuns da nu vad raspunsul straight face mai scrie o data plz da nu la comentul meu, ci la intrebare, nu da pe raspunde la commu meu ca nu o sa vad ce ai scris straight face

| PiatrăAscuțită a răspuns (pentru gIiiIolil):

Eu joc doar cu cheaturi de bani, ca in rest, daca trisezi cu alte cheaturi nu te mai bate nimeni si nu vezi adevaratul farmec al jocului, eu am toata seria de M & B, si ma joc Warband si Fire and Sword

| PiatrăAscuțită a răspuns:

Onoarea ti-o maresti eliberand lorzi, pe care ii ai prizonieri in schimbul ofertelor cu bani, de ex:Kingdom of Swadia offer you 3500 denars in silver, bound you sell Count Klargus to Swadia.Renown il maresti cucerind castele si orase straine de la regatele cu care esti in razboi si batand lorzi dusmani, sper ca te-am ajutat

| gIiiIolil explică (pentru PiatrăAscuțită):

Da siu asta dar ma gandeam ca exista si un cheat sa le maresti. Vad ca tu chiar ma poti ajuta happy Mai am o intrebare. De ex eu joc cu cheaturile, si am cucerit tot Regatul Nordicilor, si vreau sa primesc right to rule. Stiu ca trebuie sa fac un lord sa vina in regatul meu, am incercat pe unu cu care am relatie 11 ( Count Meltor din Swadia ), am incercat toate arumentele straight face Da vad ca tot nu vrea, ce ar trebui sa fac?

Scuze ca te tot bat la cap, da is cam nob... big grin

| PiatrăAscuțită a răspuns:

Nu-i nimic stai linistit, in primul rand tu ajuti un claimer la tron sau ai propiul tau regat, sau ai primit vreo misiune de la un rege sa aduci un lord in regatul tau, spune-mi si te pot ajuta

| gIiiIolil explică (pentru PiatrăAscuțită):

Banuiesc ca daca iti dau un ID de skype primesc ban nu?

| PiatrăAscuțită a răspuns:

Da,spune-mi contextul intamplarii aceleia cu Count Meltor

| gIiiIolil explică (pentru PiatrăAscuțită):

Pai eu cucerisem tot regatul Norzilor, si am vrut sa aduc in regatul meu un vasal, si l-am intalnit pe count meltor (Am salvat inainte ), m-am bagat in vorba cu el si l-am intrebat ce crede despre regele Harlaus, mi-a zis ca e regele lui si atat, l-am convins sa imi zica mai mult. Mi-a zis ca e un pic dezamagit de el si etc. Si i-am propus sa vina in regatu meu, si am inceput cu prima, nu a mers, dupa aia celelalte si niciuna nu a mers...

| PiatrăAscuțită a răspuns:

Probabil ca are o functie inalta in regatul Swadia,si mie mi s-a mai intamplat, dar stai linistit, nu e un bug sau cv de gen, pur si simplu nu doreste sa vina in regatul tau, sper ca te-am ajutat.

| gIiiIolil explică (pentru PiatrăAscuțită):

Pai avea numai 2 sate straight face Da mai am inca o intrebare, ce e Controversy? Sti ca daca te uiti la un caracter din joc ( NPC ) Iti arata renown si controversy.

| PiatrăAscuțită a răspuns:

Am o intrebare pentru tine, cand ai incercat sa salvezi in warband, ti s-a inamplat sa-ti dea Error unable to save game!?

| PiatrăAscuțită a răspuns:

Controversy,e o functie,adica esti cumva ciudat in ochii nobilior,regii au cel mai inalt grad de controversy,te sfatuiesc sa nu incerci sa cresti acest grad, deoarece nobilii isi vor pierde increderea in tine, primesti controversy cand refuzi sa eliberezi un lord, sau cand nu indeplinesti o sarcina (un quest), sper ca te-am ajuatwinking

| Zotelo a răspuns:

Simplu nu te duci in sate te duci la castelele alea mari si intri la tavern si acolo cauti,, Merchenary...,, De exemplu Merchenary Swordsman sau Pickman! Cu placere big grin

| Ichim_Alex_1994 a răspuns:

Salut ma numesc alex si joc mount and blade de 2 luni si nu stiu inca cum sa fac pace sau cum sa imi fac armata de lorzi ajutati-ma

| Megas121212 a răspuns:

Am si eu o intrebare eu am cucerit 3 cetati si sunt in razboi cu toata lumea cum fac pace cu cei care nu i-am atacat si ei mi-au declarat razboi? ajutati-ma terog