| Marionus700 a întrebat:

Salut, intampin aceasta problema de 2 luni, pc-ul imi ingheata, acesta cand ingheata scoate un bazait in casti in jocurile mai pretentioase(AC Odyssey, PUBG). In AC Odysey, dupa ce mor si dau Reload Save, acesta ingheata, iar in PUBG, dupa 25-40 de minute de joc, ingheata, aceasta problema nu o intampin in jocurile "mai usor de dus"(lol, minecraft). Componentele PC-ului: GTX 1060 3GB, 16 GB RAM DDR4 2133MHZ, i5 6400, Sursa 550W corsair, SSD 256 GB, HDD 1TB. Am incercat aproape orice de la reinstalat drivere pana la dezactivarea tutror device-urilor de sunet.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Incearca sa rulezi un memtest, posibil sa ai erori pe memorii.

| Marionus700 explică (pentru Intruder19):

Am incercat si asta, nu a avut vreun rezultat, mi-a aparut la un moment dat nvlddmkm.sys failed, am cautat pe site-ul de la Microsoft eroare si aveam cateva rezolvari, le-am incercat pe toate dar degeaba. Crezi ca mi s-a stricat placa video?