| AlinIonelll a întrebat:

Salut, Joc League of Legends si am reinstalat windows-ul am pus lolu inapoi acum cand intru in meci imi a eroare de direct X si nu stiu ce grafica am instalat direct x dar tot nu merge!
Ce pot sa fac?
~~~ funda~~~~~

Răspuns Câştigător
| Sufletzelll a răspuns:

Incearca cu directx web installer www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35

2 răspunsuri:
| Sufletzelll a răspuns:

Este o problema la joc, m.am interesat si poti face asa: intra in folder League of Legends/Config/ si sterge
'game.cfg' si 'input.txt' (apoi ar trebui sa iti mearga) daca problema persista intra in folder League of Legends/RADS/projects/lol_game_client
si lol_game_client_en_us stergi alea doua foldere apoi rulezi Repair tool

| AlinIonelll explică:

Am incercat Dar nimic