| c0pil1n a întrebat:

Care poate sa fie cauza?
Joc league of legends si merge totul bine in 200 fps +
Ies din joc si las pc-ul pornit 30 min o ora si dupa intru sa mai joc un meci si imi ramane blocat in 15 fps si trebuie sa ii dau restart la pc ca sa mearga.
Am dezinstalat driverul video si l-am instalat la loc si tot asa face.
Recent am reinstalat windows-ul si tot asa patesc

5 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, foloseste aplicatia Speccy pentru a vedea in timp real temperaturile pc-ului tau, daca sunt temperaturi mari atunci ar trebui sa schimbi pasta termoconductoare si sa cureti coolerele.

| NLS a răspuns (pentru DaniTDCI):

Speccy? Care n-a mai primit update din mai 2018? (si deci e lipsit atat de corectii de buguri cat si de suportul hardware-ului din ultimii 3 ani, si chiar mai bine)

Bine totusi ca n-ai zis Real Temp. laughing)

Temperaturile se citesc cu

CPUID HWMonitor (sau Monitor Pro)

HwInfo

Sau GPU-Z (acesta e cel mai exact dintre cele 3, doar AIDA64 mai arata temperaturile la fel de precis, dar AIDA e scump, pentru utilizatori casnici nu-si are rostul)

| c0pil1n explică (pentru NLS):

Temperaturile la placa video si procesor nu depasesc 50 grade.
Ramane blocat in 14-15 fps in timpul jocului si cateodata daca dau click ma scoate din joc pe desktop

| NLS a răspuns (pentru c0pil1n):

In orice joc ce are nevoie de resurse mai multe?
Ai incercat jocuri de pe diferite platforme (Steam, Origin, etc)?

| Ion1231 a răspuns:

Da pasta termo de pe procesor nu o schimbi? ca e posibil sa fie de la pasta.