| anonim_4396 a întrebat:

Joc top eleven football manager pe facebook si am facut o echipa buna cu jucatori de cinci stele(1 de 6 stele big grin) si tot am infrangeri de la echipe mai slabe sad. Ce trebuie sa fac ca sa fac clubul bun de tot? Raspundeti doar daca jucati plswinking.

19 răspunsuri:
| bokorrobert1999 a răspuns:

Zeulica schimba tactica daca ai asa jucatori si ai si o formatie buna o sa fi tare incearca asa 4 fundasi -fundasi centrali sa aiba macar 4 stele, 1 inchizator adica (dmc), pe mijlocasi pe flancuri 1 mijlocas central de 5, 4 stele si 2 atacanti de 4, 5 stele daca ai.La mentalitate pune ofensiva,la stil de joc mixt, la pase mixte, la deposedare pune dura, marcaj om-la-om bft.

| ali17 a răspuns:

rolling on the floor... bai alege dintre urmatoarele 3 tacitci :
-----ST----ST_----
----MC---MC---MC----
DL-----Dc-----DR

a doua:
-----ST-----ST-----
LM------Mc------RM
DL------Dc----Dc-----Dc-----Dr
a treia
------ST------
-AML------------AMR------
-------Mc-----Mc----------
----------Cdm-----------
-----Dl-----Dc-----Dr

alege in functie cum ai tu jucatori happy

| Spoiala_Ciprian_1986 a răspuns (pentru ali17):

4-3-1-2 asa joc si am 3 echipa 2 sunt pe primul loc si cu a 3 sunt pe 6.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am facut la atacanti si mijlocasi antrenament ofensiv doar si la fundasi si la portar doar defensiv.E bine sau o mare tampenie? Acum am dat si sper sa apara rezulatele... oricum am lot de 4, 5, 6 stele jucatorii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca.incerc asawinking. mersi mult. daca merge iti dau fundita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
1. alege o tactica predefinita
2.asigura-te ca jucatorii au moral superb si conditie cat mai ridicata
3. ofera la transferuri token-ul in ultima clipa posibila
4.asigura-te ca joaca cei mai buni jucatori
5. fa modificari necesare in timpul meciului; adcia daca ai unul de 3 stele cu abilitatte speciala si altul de 4, incearca-i pe ambii.
6.nu antrena jucatorii inainte de meci
7.trimite cadouri colaboratorilor si prietenilor de joc
8. fura idei de la altii care te bat; nu te va ajuta mult, dar totusi...

| BlitzLikeXd a răspuns:

Pai cand e in direct dai pe mingea din dreapta cred

| Stormwatch a răspuns:

Salut chiar daca s-a dat funda eu tot raspund, sa schimbi tactica 4-3-3 pentru ca este o buna tactica happy Eu sunt pe primul loc ziua 11/28 goluri marcate 24, doar 8 meciuri am jucat ca 3 nu joci, eu am jucatori, 1 jucator 3 stele, 2 de 4, mijlocasi 3 stele, iar defensiva 1 5 stele si restul 4 happy

| LeoMessi10 a răspuns:

Iti dau un sfat: cand ai meciuri cati spectatori are echipa adversa si cati ai tu.

| automobile a răspuns:

Degeaba e echipa buna,,,, trebuie sa faci tactica.si urmareste meciurile o sa ai 8% in plus posesie sau convinge prieteni sa te sustina asta iti da 2% posesie.fi atent la tactica.iti sugerez una ofensiva...Succes!

| SexyBoy01 a răspuns:

Shimba tactica tongue

| raulmarginian a răspuns:

Pai poate nuiai aranjat bine si uitate si la calitatea lor

| Radu_Manitiu_1994 a răspuns:

Schimba tactica

| teodora9 a răspuns:

Salut
este normal sa se intample asa. ai jucatori bumi si fff buni dar sunt noi si nu sunt INCA o echipa. dupa mai multe jocuri IMPREUNA isi vor consolida relatiile de joc si va creste spiritul echipei.
daca vrei sa ai rezultate pana atunci joaca un sistem 4-1-4-1 sau 3-5-2 (dar ti-l recomand pe primul deoarece primesti goluri fff greu si apoi vezi ce tactici vrei sa folosesti cu o echipa consolidata)
trebuie sa joci cam 6-7 meciuri cu aceeasi jucatori sau sa modifici in echipa de start max 2-3 jucatori ca sa devina o echipa fff puternica
incearca si spor la joc

| Florin_Fratila_1983 a răspuns:

Salut bokkorobert, spune-mi si mie te rog un lucru joc si eu de vreo 4 sezoane si nu inteleg media echipei mele e de 4 stele e ok pentru levelul asta dar ce ma roade si turbez de draci cum e posibil ca 3 playeri cu echipe de nivel de 3 stele mult mai slabi decat mine am media de calitate de 3 ori mai buna decat ei si jucatori tineri fff buni si unul ma bate iar cu 3 dintre ei fac egal? sa fim seriosi, energie full, moral superb, ii am la antrenament dificil, si din 12 puncte sigure iau unul doar?laughing sa fim seriosi cu unul de 5 stele fac egal? nu prea e real jocul asta, in cele 4 meciuri de care iti povesteam am avut posesie de 75 la suta si vreo 21 de suturi dintre care 11 sau 12 pe poarta si nici un gol? poti sa imi explici, si inca ceva daca stii, la cate puncte de abilitate creste un jucator de la un nivel la altul? mersi si astept raspunsurile tale daca te pricepi ceau si ma gasesti pe fb la fratila florin

| bogboss99 a răspuns:

Da e cam adevarat

| Ciobanasu_Alexandru_2000 a răspuns:

uitate la moralul jucatorilor!

| Gherghel_Mihai_1998 a răspuns:

Cum dai sa joci meciul din campionat