| anonim_4396 a întrebat:

Salut.La pc conteaza placa video sau procesorul?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| Catalin_Caty_1997 a răspuns:

Ambele, deoarece daca nu ai o placa video dedicata buna nu vei putea juca jocuri cu pretenti.Procesorul, daca el nu exista si nu e buna poti arunca PC-ul, tu poti avea 32GB RAM, daca celelalte sunt pff, e pa PC-ul.Cand vrei sa investesti mai intai de intersezi dupa iei.

| catalin542000 a răspuns (pentru Catalin_Caty_1997):

Salut spre exemplu eu am 8gb ram, placa video de 2gb ddr3 128biti si un procesor Intel pentium G3420 3, 20GHZ.Si intrebarea este procesorul cum spui tu face existenta la memoria ram si la placa video?

2 răspunsuri:
| RockaruL a răspuns:

Ambele.