| MariusMtv a întrebat:

Salut, locuiesc in Anglia si aici merge mai greu netul din cate am auzit, jocul pe care il joc este sa:mp si am ping 80-160, am sunat la ei/ nu am nici o problema mi-au zis si m-am gandit sa ma mut pe un net de M500 si 36Mbps upload speeds, daca voi face acest pas va scadea din ping, macar 40 sa il am.
https://imgur.com/a/Qs2uVXf
Aici o poza cu netul meu actual, cei care se pricep la asa ceva spuneti daca merita sa trec pe netul de care v-am spus, multumesc!

2 răspunsuri:
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Problema nu este netul tau, problema este ca te conectezi la servere care nu sunt destul de aproape de tine ca sa ai un ping bun. Daca schimbi netul nu o sa te ajute pentru ca deja ai o viteza buna de download. Daca folosesti doar wi-fi, iti sugerez sa bagi cablul.

| MariusMtv explică (pentru codrinmaestruldumelor):

Aa am inteles asta, dar am prieteni din Romania care au ping-ul la fel ca al meu 90-100 si cand jucam din Romania aveam ping destul de mic 40-50, eu totusi voi schimba netul si va voi spune daca am rezultate