| urale a întrebat:

Salut.Ma puteti ajuta sa fac un webcam sa mearga pe messenger? Am un laptop asus x54l, windows 7, pe 32...Camera functioneaza pentru programul life frame, dar, la mess imi spune ca nu e conectata.

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu m-am luptat cu o problema similară. Am cumpărat o cameră ultimul răcnet si...s-a dovedit a fii prea deşteaptă pentru calculatorul meu, care are ceva ani!
Trebuie sa te uiti pe net sa vezi daca aceasta camera suporta sistemul tău de operare, dacă calculatorul tău are performanţele cerute de camera si daca USB-ul se potriveste. Pe ambalajul camerei scrie ce calităţi trebuie sa întrunească PC-ul. Întreabă un specialist.

| urale explică (pentru Elianna):

Multumesc pentru raspuns.E un laptop.ASUS X54L,camera incorporata...am instalat windows 7.Pe specialist nu prea stiu de unde sa il iau!