| Shainitaini a întrebat:

Salut,mi-am achiziționat un laptop de gaming cu procesor amd ryzen 7 4800h 8gb ram ddr4 și placa video gtx 3050 de 4 gb și am rulat pubg cu setările pe low dar nu știu de ce procesorul urca pana in 90 si ceva de grade iar placa video sta in 50, 60 de grade.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

PUBG e notoriu pentru faptul ca nu e optimizat, si merge rau pe multe configuratii.

| Azorrion a răspuns:

Asa sunt procesoarele pe laptop, mai fierbinti, nu prea ai ce sa-i faci, un cooler pentru laptop in caz ca n-ai deja.

| Shainitaini explică:

Am rezolvat, era de la placa video ca mergea pe cea integrată de la procesor