| ALEXTOPOLOVENI a întrebat:

Mi-am bagat piese in PC in jur de 11 milioane. Acum Pc-ul meu arata cam asa. : http://i46.tinypic.com/14l4kw.jpg. Am instalat gen Fifa 11, nfs hot pursuit, ar fi trebuii sa mearga la perfectie nu? Merge numai in reluare? Care ar fi Motivul?
Placa video vtx radeon hd 6670, 4 gb ram, procesor 2.2 :|

5 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Procesorul te trage in jos. Degeaba ai o placa video relativ buna daca este limitata de procesor.

| doctorwho a răspuns:

schimba procesorul pe unu dual core, sau i3

| Andrei7520152 a răspuns:

Procesorul. Plus tu folosesti windowsul pe 32 de biti, care are o limita de memorie Ram de 3.5GB (adica calc tau foloseste 3.44 din 4GB Ram). Adauga si procesorul Celeron 450, care e un procesor vechi de 4 ani si se cam simte. nu e nici macar dual-core. un procesor dual core de 2.2 Ghz e de x2 ori mai rapid fata de un celeron 450 de aceeasi viteza.
Eu am un procesor dual core de 2.6 Ghz, plus eu folosesc windows xp sp3 (care foloseste mai putine resurse, deci jocurile plus windows ruleaza mai rapid), nu am probleme la jocuri mai noi si mai putin noi (gta 4, COD MW2, Bioshock, etc) Am dat 400 de ron mai putin pe acel sistem

on topic. ai zis ca nfs hot pursuit 2 iti sacadeaza? hot pursuit are cerinte foarte foarte mici (128mb Ram, 16mb video, procesor pentium 3). In acel caz ai o problema cu driverele video si/sau sistemul de operare. Instaleaza directx 9.0c sau directx 10. Sau poti sa instalezi win xp sp3, dar nu vei putea folosi mai mult de 3. 25GB ram (dar jocurile iti vor rula mai bine per total)

| iuss12345 a răspuns:

Ai procesorul cam mic

| ALEXTOPOLOVENI explică:

Procesorul e bun, pe Pc mai praf merge 2012 la perfectie ...Care e problema?