| diskolight a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop Acer Aspire E1-510-29204G50Dnkk. As vrea sa stiu si eu cu ce windows e compatibil?
Pot sa instalez Windows 7 pe el? Am auzit ca ar merge doar win 8.

Poate sa imi spuna si mie cineva de unde as putea lua un windows 7 sau 8 bun cu tot cu activator/activat?
Daca da, add: game_kidu18 in caz ca nu se poate lasa aici linkuri.
Multumesc, dau funda.

4 răspunsuri:
| ionut7x7 a răspuns:

Nu merge windows 7, Merge doar 8, am si eu la fel
Funda

| daniel123456789o a răspuns:

Sall da merge windows 7-8 il poti cumpărat din magazin de unde ai cumparat laptop sau din magazine care vind laptop-uri costa cam in jur de 15-30 de euro ...bafta

| diskolight explică (pentru daniel123456789o):

Multumesc dar as vrea un windows de pe net happy

| diskolight explică (pentru daniel123456789o):

Mai am o intrebare, am luat driverul network de pe siteul celor de la Acer si imi dadea o eroare la instalare ceva parca, ca nu era compatibila, am luat un windows 7 de pe net si cred ca nu merge driverele pe win7, sau daca merg poate sa imi dea cineva un link va rog?