| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat un laptop la mana a doua el are buton de bluetooth dar nu merge am incercat sa instalez mai multe drivere pentru laptop dar nu merge.ar putea sa ii lipseasca piesa de bluetooth din el sau? este laptop Acer aspire 7720

Răspuns Câştigător
| mont a răspuns:

Exista laptopuri care au doar butonul de bluetooth dar fizic modulul lipseste, si asta din fabrica. Pe net la modelul tau apare ca nu ar avea bluetooth, deci probabil esti in situatia asta. Daca ai nevoie de bluetooth poti sa iti cumperi un adaptor pe usb, nu e scump.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu ai bluetooth, ai doar un comutator pornit/oprit pentru a te conecta la bluetooth printr-un port USB. Deci va trebui sa cumperi un adaptor.

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai adaptor nu merge.Asa ceva iti trebuie.
Sursa:http://www.emag.ro/......DMQKJBBBM/