| P_Sergiuu_1985 a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop Asus Tuf Gaming FX505GT si as vrea sa stiu daca pot seta ca placa dedicata sa fie cea principala. Am cautat multe tutoriale, dar nu m-au ajutat cu nimic. Am intrat si in bios si nu am gasit nimic, bios-ul fiind "Bios Utility - EZ mode". Daca puteti sa ma ajutati, dau funda. Multumesc.

1 răspuns:
| Jurasim a răspuns:

Din ce ai spus mai sus inteleg ca ai avea 2 placi video, cel mai probabil una integrata si una dedicata. Stiu ca daca este de la Nvidia, poti sa alegi ce placa video vrei sa folosesti dand click dreapta pe ecran si sa accesezi,, Nvidia Control Panel''; de acolo poti sa o configurezi; daca nu iti apare optiunea asta, cel mai probabil trebuie sa iti actualizezi driverii grafici.
Poate te ajuta si acest video https://www.youtube.com/watch?v=MucOLaTvV3U