| Cazadoro a întrebat:

Recent am achiziționat o unitate Asus. Problema la aceasta este ca nu știu Cum sa îi instalez windows. Folosește UEFI BIOS Utility-Advanced mode. Puteți sa îmi spuneți cum sa procedez sa instalez windows sau sa deschid bios ul clasicu.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare, te ajuta chestia asta:
http://www.partition-tool.com/......r-disk.htm
Inainte de toate sa nu ai nimic pe nici o partitie pentru ca ti le va sterge definitiv, in mare parte la cazurile de acest gen, cu acest convert am reusit.

| Ironwin a răspuns:

Pai ai nevoie de un DVD sau stick cu windows. La BOOT alegi sa booteze de pe suportul pe care il ai, salvezi si iesi. Nu cred ca mai poti trece pe tipul vechi de bios, dar e la fel de usor si cu UEFI.