| therealgamer09 a întrebat:

Salut, mi-am cumparat urmatorul calculator:

i5-4609, 3,5GHz, 6mb, socket 1150

Placa video Gigabyte Nvidia Geforce GTX 750 Ti OC GURU 2, 2gb, GDDR 5

HyperX 8gb ram

Hdd 1TB Toshiba

Placa de baza Gigabyte H81M-DS2, socket 1150

Sursa Corsair VS Series, 550 W, PFC ACTIV

+carcasa si dvd writer.

Ce parere aveti? Am dubii la sursa si placa de baza. Sunt bune?
Credeti ca merge gta v pe ultra?

4 răspunsuri:
| Andrei_Stroia_1990 a răspuns:

Nu conteaza ce sura ai sau placa de baza daca pc tau daca reusesc sa fuctioneze memorile rami placa video etc pe el si eu am aproape aceias configuratie numa in loc de procesor i5 ce ai tu am ales un i7 6700 k si o sa il poti rula in 1080 p daca te ajuta monitoru adica full hd

| CPAElites a răspuns (pentru Andrei_Stroia_1990):

"Nu conteaza ce sura ai" Cum sa nu conteze? :)
https://www.youtube.com/watch?v=f6snWfd1v7M

| Andrei_Stroia_1990 a răspuns (pentru CPAElites):

Eu stiu la ce te referi tu da crezi ca el are bani de sursa Ac cu diode multiple etc o sursa de calitate trece de 300 de ron o sursa normala sa porneasca componentele ajunge la 90, 120 de lei depinde daca are figuri pe ea placa de baza

| therealgamer09 explică:

Dau funda!