| Daniel_Varga_1996 a întrebat:

Salutare TPU as vrea sa aflu daca aceste componente PC sunt potrivite la o suma totala de 1570 lei ca un PC complet.

Componente:
1.Memorie Kingston HyperX BEAST 8GB (2x4GB), DDR3, 1600MHz, CL9, 1.65V, XMP
2.Carcasa Thermaltake Versa H21 Window, ATX Mid Tower, Fara sursa, Neagra
3.Procesor Intel® Pentium® G3258, 3.20GHz, Haswell, 3MB, Socket 1150, Box
4.Placa de baza Asrock H81M-VG4, Socket 1150
5.Placa video Gigabyte NVIDIA GeForce GT 610, 1024MB, DDR3, 64bit, DVI, HDMI, VGA
6.HDD Toshiba 1TB, 7200rpm, 32MB, SATA 3
7.Sursa Inter-Tech Energon 550W

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

Zic asta pentru ca mai apoi poti adauga inca 4 gb ram
uite ceva accesibil si bun
http://www.pcgarage.ro/......-bit-bulk/

5 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Depinde cu ce versiune de bios vine placa de baza, acel procesor este suportat numai de la 1.30 in sus
De ce iei 8 gb ram si alegi o placa video mediocra... eu zic sa iei doar 4 gb ram si sa iei o placa video mai performanta

| Daniel_Varga_1996 explică (pentru SouLIce):

Deci sa inteleg ca 8 GB rami sunt cam o prostie sa ii iau? Si sa aleg o alta placa video mai buna si sa iau 4 GB ram? Voi cauta sa vad ceva destul de bun si sper sa fie si la un pret accesibil pentru mine.

| Daniel_Varga_1996 explică (pentru SouLIce):

Multumesc frate. big grin

| SouLIce a răspuns (pentru Daniel_Varga_1996):

Zic asta pentru ca mai apoi poti adauga inca 4 gb ram
uite ceva accesibil si bun
http://www.pcgarage.ro/......-bit-bulk/

| Clau95200 a răspuns:

Deci. sincer, as zice ca memoria Kingston de 8gb, si HDD-ul, si-ar face banii. Dar daca facem o paralela intre ele, nu prea ar merita. Sa-ti explic de ce? Procesorul este Intel. 3.20 ( nu prea mare). Placa video este nVIDIA, nu ati, unde ar fi mult mai ok, si are intr-adevar 1024mb, dar totusi 64bit.(ar fi mers macar 128bit). Acum. cum crezi, dar nu as da pe un pc ca asta 16 mil. e alegerea ta. happy

| Daniel_Varga_1996 explică:

Si daca sunt compatibile intele ele. As vrea sa detaliati ce nu se potriveste si o recomandare.