| gondac a întrebat:

mi-am descarcat de curand gta 4 si cand intru in joc imi merge sacadat dupa cateva secunde imi da o error cum ca memoria, rezolutie ceva de ggenu nu am retinut exact! am incercat sa schimb rezolutia nu imi da voie si ramane mereu la 3000 si ceva si toate alea la high! mentionez procesor:amd E2-2000 apu with radeon hd graphics(2 cpu), 1, 8 ghz!: ram 4 gb!:placa video:: amd radeon hd 7340 graphics( 2 gb) mentionez laptop! de ce nu pot schimba rezolutia si cum pot rezzolva!?

8 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Trebuie sa faci un text in notepad cu numele commandline si in el sa scrii asa:
-norestrictions
Dupa asta vei putea pune orice setare vrei

| gondac explică (pentru bogdan324):

Pai cum fac asta fii mai explicit adica dupa ce fac textu in notepad il las asa pe desktop sau il pun in folderul joocului?

| bogdan324 a răspuns (pentru gondac):

In folderul jocului, logic

| KLiNK a răspuns:

Placa ta ia din RAM memorie video pentru ea. De fapt nu e o placa...este incorporata in procesor. GTA 4 are o problema: Se autoconfigura si nu mai poti sa schimbi setarile. Patch-ul 1.0.4.0 rezolva problema. Deci placa ta video ar lua cam mult din ram (poate din lacomie happy ) si isi face o anumita memorie caruia lui GTA 4 i se pare mare si buna...dar nu e deloc asa.

| gondac explică (pentru KLiNK):

Si ce e de facut?

| Iulian000 a răspuns:

Pai...dupa ce zici tu te incadrezi unde pe la medium cu cerintele alea...incearca sa intri in gta si la meniu cauta options sau settings si acolo du-te la video sau interface(cv de genu) si da tot de acolo pe very low.asa imi mergea si mie lol ca la tine si am facut asta.mentionez ca nu am pc destul de bun pentru gta4 dar eu asta as face prima data

| gondac explică (pentru Iulian000):

Am dat si imediat dupa ce dau sa salvez ce am facut se face la loc adica sunt toate la high! si cand dau sa le dau la low si sa salvez mi se fac la loc nu inteleg de ce oare e posibil sa numi mearga? jocul ma refer?

| gondac explică (pentru Iulian000):

Tot nu imi merge! dau la low si se face inapoi la high nu inteleg de ce si ce pot sa-i fac altceva? adica prin foldere ceva sa dau sa schimb rezolutia sau nu stiu!