| Andreisorin245 a întrebat:

Mi-am descarcat pe Pc Driving School Simulator si vreau sa ma joc cu volan si cu pedale care are doar frana si acceleratie. Dar frana merge si sa dau inapoi. Problema este ca atunci cand intru in joc nu stiu sa pornesc masina. Cineva care sa imi explice ce trebuie sa fac ca sa o pornesc? DAU FUNDA! Multumesc!

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Atunci cand conectezi un volan cu pedale la pc/laptop, primul lucru pe care il faci este sa calibrezi volanul din Windows.
https://www.youtube.com/watch?v=WxUnwrBwp0A
In setarile jocului trebuie sa existe comenzi pentru fiecare miscare din aplicatie. Vezi si acele optiuni, pentru ca miscarile sa fie cele corecte.

| Andreisorin245 explică (pentru dannyel86):

Nu înțeleg. Ce trebuie sa fac ca sa pot pornii masina. asta nu știu.

| dannyel86 a răspuns (pentru Andreisorin245):

Spune-mi, te rog, daca e versiunea de joc din linkul de mai jos.
https://www.youtube.com/watch?v=laZJbhRXXW4
Sau acesta?
https://www.youtube.com/watch?v=0Mb5mXXJyfQ
Daca e alt joc, poate imi dai un link sau anul in care a aparut, ca sa ma pot documenta mai bine.
Din cate stiu, atunci cand masina e in stationare, trebuie pornit motorul. Unele jocuri il activeaza pe tasta E (engine - motor). De asemenea, trebuie sa ai in vedere directia de mers (inainte - parcare - inapoi), care se schimba tot printr-o tasta. Mai sunt jocuri care nu te lasa sa pornesti masina pana cand nu iti spui centura de siguranta.
Imi amintesc toate aceste comezi din jocul 3D Driving School Simulator, dar daca tu ai alta aplicatie, comenzile s-ar putea sa fie diferite). De aceea e necesar sa stiu exact numele jocului