| PiPyrig a întrebat:

Mi-am reinstalat windowsu si jocurile cu grafica 3D nu imi merg imi da o eroare, ceva despre 3D desi inainte imi mergeau toate jocurile. Funda la raspunsul adevarat!

1 răspuns:
| mariusyk08 a răspuns:

Salve!
Setarile 3D sunt de la placa video. Poate nu ai instalat cum trebuie driverul de la ea. Dezinstaleaza-l din control panell/uninstal programs si apoi il instalezi din nou.
Sau poate trebuie activata optiunea 3D. Intra in setarile placii si cauta.
Bafta!