| KILL3RU999 a întrebat:

am o problema la PC...de cand mi-am schimbat windowsu nu mai merg jocurile si nici programele si nu stiu ce sa fac(nu am bani sa schimb windowsu)oh si aveam acelasi windows ca inainte si atunci imi mergeau jocurile va rog ajutati-ma

3 răspunsuri:
| OctaLoL a răspuns:

...n-ai prea detaliat problema.Practic,tu cand vrei sa dechizi un program sau un joc, nu ti se deschide programul/jocul respectiv? Atunci ar putea fi din 2 cauze:
1.Antivirusul.Incearca sa-l dezactivezi si sa vezi daca programul/jocul respectiv se deschide.
2. Unblock.Da-i Click-Dreapta pe programul/jocul respectiv--->Properties--->Unblock si dupa, Apply.

| KILL3RU999 explică (pentru OctaLoL):

Sa iti spun mai detaliat....cand le deschid se deschid pentru cateva secunde si apoi imi da o eroare care are de aface cu directx. Uite aici o poza cu display de la dxdiag http://postimg.org/image/c4eb922xt/

| OctaLoL a răspuns (pentru KILL3RU999):

Dezinstaleaza-ti DirectX si instaleaza ultima versiune care placa ta o suporta.