| Tudor_Laurentiu_1997 a întrebat:

Salut, nu de mult mi-am cumparart un laptop Asus X553M
CPU Intel(R) Celerom(R) CPU N2830 @ 2.16 GHz
RAM: 4, 00 GB DD3
Iar cu placa video este o problema, am actualizat windows-ul cum mi-a recomndat vanzatorul fiind windows 8.1 with Bing iar place se numeste Intel(R) HD Graphics
Total memorie grafica disponibila: 1792 MB
Memorie video dedicata: 32 MB
Memorie video sistem: 0 MB
Memorie de sistem partajata: 1760 MB,

Deci va rog ajutati-ma, ce ar trebui sa fac, nu imi merge nici un joc bine, imi merg toate sacadat, am instalat PESS 2013 iar la partea cu placa video stau cel mai prost, exista laptop-uri cu o asa mica placa video de doar 32?

3 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Logic ca da, este una integrata.

| Tudor_Laurentiu_1997 explică (pentru TechGuyTpu):

SI nu as putea sa fac nimic din setari?

| TechGuyTpu a răspuns (pentru Tudor_Laurentiu_1997):

Nai ce face, ori cumperi un laptop nou cu una dedicata puternica ori stai cu asta.