| roybyyy a întrebat:

Cum fac sa maresc memoria video dedicata?
Am placa video Intel g41 express chipsest

Total memorie grafica disponibila: 1759 MB

Memorie video dedicata: 128 MB

Memorie video sistem: 0 MB

Memorie de sistem partajata: 1631

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Memoria plăcii video nu se poate mării. Eventual se poate face asta dacă știi ca placa ta video dă share din ram, atunci ea va prelua ram suplimentar din memoria fizică atunci când cea dedicată este plină; De asemenea Unele plăci video sunt văzute de Windows cu o capacitate de 512 chiar dacă ele au fizic 1024 mb, dar asta e o problemă a Windows-ului, nu și de hradware.Succes

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Nu ai cum. Este o caracteristica hardware. Practic reprezinta memoria de pe placa video.

Cel mult poti sa schimbi placa video.