| Iacob_Vasile_1976 a întrebat:

Salut.Nu prea le am cu pc si as dori sa ma ajutati.Am o placa de baza AMD 890GX/880G/785G si as dori sa stiu daca este compatibila vu un procesor Phenom IIx4 965.Nu vreau raspunsuri gen:Nu merita! Multumesc.

3 răspunsuri:
| marian37 a răspuns:

Scrie modelul placii de baza pe Google si cauta site-ul producatorului(Asus/gigabyte/asrock/etc) si acolo vei gasi procesoarele si memoriile ram compatibile cu respectiva placa de baza.

| RSfan a răspuns:

Ce pnm e cu "modelul" ala, e 3 in 1? laughing Si ala e codul de la un cip integrat, posibil de la sunet..., vezi poate mai scrie si altceva pe placa aia