| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am o nelamurire in legatura cu un pc.Eu am o placa videoNvidia GeForce GT 210 cu 1 TB si as dori sa trec la una de 730. Si vreau sa stiu daca imi suporta placa de baza? Avandun Chipset AB Amd 785G, CPU Socket AM3. Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Placa ta video este PCI Express 2.0 x16 si pe placa ta de baza merge s-o montezi. Deci fara frica infige-o in slot si spor la joaca?

4 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Placa video trebuie sa fie pci-express x16 v2 sau v3, citesti detaliile placii de baza sa vezi de pci-express are si ce versiune, apoi a placii video, tu nu ai o placa video cu 1 tb, iti zic eu rolling on the floor)

| Iacob_Cristi_1988 a răspuns (pentru DaniTDCI):

Chip type Geforce 210
Dac type Integrated RAMDAC
bIOS information Version 70.18.64.0.49

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Specifica numele placi de baza si numele placi video
Apropo placa video o ai din viitor? Pentru ca inca nu s-a fabricat cu mem de 1 Tb, ori ai gresit tu si este de 1Gb
Dar induierent, dacaceste PCI expresc functioneaza mai mult ca sigur

| Iacob_Cristi_1988 a răspuns (pentru Cristian_Cristi_1986):

Manufacturer Hewll-Packetard
Model 3047h

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns (pentru Iacob_Cristi_1988):

Placa ta video este PCI Express 2.0 x16 si pe placa ta de baza merge s-o montezi. Deci fara frica infige-o in slot si spor la joaca?