| GeorgianLasVegas a întrebat:

Nu stiu daca toti ati auzit de jocul minecraft...dar problema mea suna cam asa...
Pentru a putea juca dora stiti ca ne trebuie java (bun) intru pe net downloadez minecraft launcher sp (free) si cand dau pe el(open) imi arata ca se incarca si nu mi se deschide...astept putin si nu mi se deschide! am reinstalat java cea mai noua versiune si tot nu merge..Va rog cineva poate stie de ce nu mi se deschide sau nu este bun launcheru! pe scurt nu-mi intra in joc nu stiu dc skype:flavy.16
Dau

Răspuns Câştigător
| klSilent a răspuns:

Salut Gergian.Joc si eu MINECRAFT de 3 luni si chiar e bestial jocu.Are grafica cam proasta si totul este patrat dar este un joc super.Acum joc pe un server fain cu multi PLAYERI si celelalte.Dar ca un sfat inainte sa te apuci de minecraft multyplayer trebuie sa joci o vreme pe single player.Bun asta fost doar 1 sfat sa trecem la problema ta.Pentru ca sa iti mearga minecraft nu trebuie sa downloadezi MINECRAFT SP ala e cel original si ca sa joci trebuie sa donezi 10euro. Eu iti dau un site de unde sa il iei fara sa dai bani doar il instalezi si intri.

LINK site: http://www.minecraft-romania.com/......ft-t6.html

Acesta este site-ul dai la MIRROR il descarci dai NEXT NEXT nu schimbi nimic si apoi FINISH.O sa iti apara icoana pe Desktop si o sa-ti mearga 100%.Dar daca tot o sa ai problema cu JAVA din care cred ca nu o sa ai iti dau un LINK cu JAVA pentru minecraft.

LINK java:http://java.com/en/download/index.jsp

Si daca o sa-ti mearga in care o sa-ti mearga 100% iti dau si cel mai bun site de CRAFT in romana tradus frumos si ai toate crafturile. Aproape toate dar le ai pe cele mai important si te vor ajuta foarte mult!

LINK crafting: http://translate.google.ro/....../translate

Te-am ajutat foarte mult merit si eu o FUNDA si un VOT daca se poate!

| marian1328 a răspuns (pentru klSilent):

Nu a mers site-ul de unde ai instalat minecraft

1 răspuns: