| AndreiGamingg a întrebat:

Salut, o parere la acest pc, isi merita banii? O sa aiba performante mari in jocuri?
https://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/gami ng-stormtrooper/
Va rog sa nu imi recomandati sa il fac pe piese deoarece doresc sa il cumpar pe acesta.

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

La cel de pe PCGarage ai o placă de bază mai bună (care nu contează, oricum nu face nimic în plus) și o sursă mai bună probabil.

La cel de pe Altex ai 16GB RAM dual channel și un SSD de 240GB, dar fără HDD.

Dacă poți să adaugi un HDD fără să pierzi garanția, cel de pe Altex este o variantă bună.

6 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Dacă dorești să îl cumperi pe acesta de ce întrebi despre el?

La PCGarage există opțiunea să îți asambleze ei calculatorul. Poți ceva mai bine în suma respectivă de bani.

| AndreiGamingg explică (pentru SilviaDulcik):

Vreau sa stiu cam ce poate sa faca in jocuri, isi merita banii? + ca e discount de 500 lei

| AndreiGamingg explică (pentru SilviaDulcik):

Asta e mai bun ca cel care l-am aratat? raspunde pls
https://altex.ro/......DIGITAL27/

| SilviaDulcik a răspuns (pentru AndreiGamingg):

La cel de pe PCGarage ai o placă de bază mai bună (care nu contează, oricum nu face nimic în plus) și o sursă mai bună probabil.

La cel de pe Altex ai 16GB RAM dual channel și un SSD de 240GB, dar fără HDD.

Dacă poți să adaugi un HDD fără să pierzi garanția, cel de pe Altex este o variantă bună.

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Buna, a va avea

| Ionut659 a răspuns:

Nu,te costă prea mult pentru un procesor și 8 gb ram, caută pe eMAG, altex și știu că pc garage e mai bun da nu se știe. Procesotul este nașpa rău la pretul ăsta, nu mai zic de memoria ram.