| AndreiGamingg a întrebat:

Salut, imi puteti face un pc din piese identic cu pc-ul asta? Vreau sa vad diferenta dintre preturi.
https://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/gami ng-stormtrooper/
Se simte diferenta dintre 60hz si 75hz la monitoare?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

E un pic mai complicat. Ei de exemplu nu au precizat ce versiune de 1650 e in el si pretu variaza de la 800 la 1200. idem pentru placa de retea, ram, ssd si hdd. Ceva cu acelasi procesor si placa plus cele mai ieftine (si robabil nu cele din unitatea gata facuta) ajunge la 3040. Din punctul meu de vedere iesi mai bine cu el gata facut.

1 răspuns:
| stefanidolulfemeilor a răspuns:

Nu prea se simte, poate putin la jocurile FPS.