| anonim_4396 a întrebat:

Salut, pe acest site http://www.speedtest.net/ scrie ca viteza mea de download e de 7mb/s dar cand descarc ceva imi merge cu 800kb/s stie cineva ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Pe speedtest iti arata viteza in MB/s (MB= megabyte), care aceasta se imparte la 8 pentru a reda viteza in mb/s (mb = megabit), de aici aceasta viteza de download.

1 răspuns:
| GabyAlexLupu a răspuns:

Nu prea ai ce face. Este din cauza conexiunii la internet. Mie de exemplu in arata ca viteza de download e de 9mb/s dar de fapt descarc cu 900kb/s sau cel mult 1mb/s. Dupa mine solutia este sa iti scimbi viteza de internet sau firma ce iti furnizeaza aceste servicii. Dar nu garantez remedierea problemei in totalitate.